Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy w Czerwinie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

PSZOK

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)

PSZOK – zasady funkcjonowania

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajduje sie w Czerwinie przy ulicy Przemysłowej 1 na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Telefon kontaktowy do obsługi PSZOK-u 29 7614 580

PSZOK czynny jest: (bez dni ustawowo wolnych od pracy):

od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00

Rejestr działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów z terenu Gminy Czerwin

 

ZASADY PRZYJMOWANIA ODPADÓW PRZEZ PSZOK

1. Do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych właściciele nieruchomości zamieszkałych mogą dostarczać:

   1. papier, w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury,
   2. szkło, w tym odpady opakowaniowe ze szkła,
   3. metale i tworzywa sztuczne, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady z tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe,
   4. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
   5. odpady niebezpieczne zawarte w odpadach komunalnych, w tym przeterminowane leki i chemikalia,
   6. odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki,
   7. zużyte baterie i akumulatory,
   8. meble i inne odpady wielkogabarytowe,
   9.  odpady tekstyliów i odzieży,
   10.  zużyte opony,
   11. odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne.

2. Odpady wymienione w pkt. 1 ppkt 11 przyjmowane będą nieodpłatnie w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w ilości nieprzekraczającej 100 kg rocznie na nieruchomość.

3. Odpady wymienione w pkt. 1 ppkt 10 przyjmowane będą nieodpłatnie w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w ilości nieprzekraczającej do 4 szt. rocznie na nieruchomość.

4. Odpady wymienione w pkt. 1 ppkt 1-9 będą przyjmowane nieodpłatnie w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w nieograniczonej ilości.

5. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych znajdujący się na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej w miejscowości Czerwin, ul. Przemysłowa 1 będzie dokonywał odbioru odpadów, określonych w ust. 1 codziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.

6. Transport odpadów do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych właściciele nieruchomości  zapewniają we własnym zakresie.

7. W Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych nie będą przyjmowane odpady z działalności gospodarczej, w stosunku do których obowiązują odrębne przepisy w zakresie gospodarowania odpadami.

8. Pracownik obsługujący Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ma prawo odmówić przyjęcia odpadów, wymienionych w pkt 1, jeżeli  nie są  odpadami zebranymi selektywnie,

9. Oddający odpady do Punktu Selektywnego  Zbierania Odpadów Komunalnych:

1) wskazuje adres nieruchomości, z której pochodzą  dostarczone do punktu odpady,
2) ma obowiązek rozładunku odpadów i umieszczenia ich w  miejscu i w sposób wskazany przez znaki informacyjne lub pracowników obsługi punktu,

 

SPOSÓB POSTĘPOWANIA Z ODPADAMI NIEBEZPIECZNYMI

Odpadów niebezpiecznych nie wrzucamy do pojemników służących do gromadzenia odpadów komunalnych. Należy je gromadzić oddzielnie, ze szczególną uwagą, tak aby nie dopuścić do emisji szkodliwej substancji (np. poprzez zbicie żarówki energooszczędnej uwalniamy rtęć, która jest dla organizmów żywych bardzo toksyczna). Odpady te należy przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

 

Uwaga:

Przeterminowane lub częściowo wykorzystane leki, szczególnie leki cytotoksyczne i cytostatyczne przekazujemy  do Aptek w Czerwinie na ul. Mazowieckiej i Placu Tysiąclecia 8.

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Radosław Pęksa 29-04-2020 11:39:08
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Radosław Pęksa 29-04-2020
Ostatnia aktualizacja: Radosław Pęksa 31-12-2020 10:07:47